0
0

سلام آقای دکتر/ .پسرم تا دوسالگی که شیرخودمو میخورد شبا خشک بود.از دوسالگی به بعد چند بار با روش های مختلف تشویق و جایزه و غیره سعی کردم از پوشک بگیرمش جواب نداد.از شیر خودمم که گرفتم شیشه شیر دهنش گذاشتم توش شیر پاستوریزه میریختم و دقیقا از دوسالگی به بعد شبا همیشه خیس میکرد..خلاصه تا سه ساله شد خودش از پوشک بدش اومد و از جیش روزا راحت گرفتمش،یه مدت بعدشم از پی پی،ولی شبا همچنان جیش میکرد و کلا تو خواب کنترل ادرار نداشت چه خواب روز چه خواب شب و این حالت در پسرم موندگار شد تا الان که 6 سال و دوماهشه من همیشه  از سه سالگیش شبا زیرش مشمای بزرگ و پارچه میزارم.پوشک و کهنه نمیزاره بکنم شبا خوشش نمی یاد.خوابشم سنگینه و نصفه شب بخوام بیدارش کنم یا راحت پانمیشه یا پاشه هم عصبی میشه و قبول نمیکنه بیاد دستشویی.دکتر هم بردم و آزمایش کامل کشت ادرار آزمایش دیابت آزمایش تیرویید و سونوگرافی کامل کلیه ها و مثانه هم داده هیچ مشکلی نداشته..تو سرما بدتر هم میشه الان تو این فصل حتی روزا هم شلوارش همش نم میزنه و روزی چند تا شلوار عوض میکنه..هرچی بهش میگیم برو دستشویی و جیشتو نگه ندار گوش نمیده و انقد دیر میره که شلوارش خیس میشه.واقعا موندم چیکار کنم آبرومون همه جا میره..هرازگاهی درمان های طب سنتی هم براش انجام میدم مثل مالیدن روغن یا دادن گرمیجات و عرقیات ضد شب ادراری ولی فایده نداشتن.دارو هم دکتر فقط اسپری بینی ضدشب ادراری داد که اونم سه ماه اول مفید بود و دیگه فایده نداشت و دماغ پسرم یه سوراخش اکثرا میگیره و بخاطر همین اسپری رو خوب استنشاق نمیتونه بکنه که اثر کنه..واقعا موندم چیکار کنم شما راهکاری ارائه بفرماییئ ممنون . از انتشارات سلام .

0
0

سلام

دو نوع شب ادراری داریم در نوع اول که مشابه پسر شماست کودک هیچ گاه نتوانسته است خشک بماند و بیشتر جنبه ارثی دارد. و در نوع دوم بعد از مدتی که شب ادراری ترک شده است دوباره شروع به شب ادراری می کند. در نوع دوم ممکن است یک بیماری جسمی یا یک ضربه عاطفی روانی باعث شب ادراری مجدد گردیده باشد. هر چند هر کودکی منحصر به فرد است و مشکل او نیز منحصر به فرد است ولی در همه اول مطمئن شوید که کودک مشکل جسمی ندارد (که شما این کار را کرده اید).

ممکن است فرزند شما دارای دارای مثانه ای کوچک با ظرفیت کم باشد که برخی معتقدند با تمرین هایی مثل خوراندن مایعات زیاد مثل آب، چای، آب میوه، دوغ و… به کودک طی روز برای افزایش حجم مثانه. برای این کار، کودک نباید با فاصله کوتاهی پس از مصرف مایعات ادرار کند و این زمان باید به مرور افزایش یابد (البته برای این مورد حتما از پزشک خود مشورت بگیرید).

از تشک هشداردهنده (زنگ دار) برای بیدار شدن هنگام تخلیه ادرار  هم می توانید استفاده کنید(این تشک ها را می توانید از داروخانه تهیه کنید).

برخی ورزش ها هم می توانند باعث تحریک و تقویت عضلات مثانه شوند. چند نوع ورزش پیشنهاد می شود:

الف : ورزش دراز و نشست

ب : کودک می ایستد دست هایش را جلو می برد و ده بار می نشیند و بلند می شود (تکرار 4 بار در روز).

ج : کودک ورزش شنا را ده بار انجام می دهد (حداقل 4 بار در روز تکرار شود).

در پایان :

فرزندتان را به خاطر شب ادراری توبیخ نکنید و از تنبیه کودک و به کار بردن روش های سخت گیرانه جدا خودداری کنید.

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید