0
0
سلام به آقای دکتر. سر سه سال ونیمه من فقط ده دقیقه تنها بازی میکند بعد باید من بشینم کنارش باهاش ماشین بازی یا توپ بازی کنم خسته شدم اگر هم بازی نکنم میگه من دیگه دوستت ندارم تومامامان بدی هستی . شبها هم حتما باید برایش قصه بگم تا بخوابد اگر خودم زودتر خواب برم بیدارم میکند . اگر راه حلی میدانید بهم بگید خیلی کلافه وخسته ام ؟
0
0

سلام

تفاوت های فردی زیادی بین بچه ها وجود دارد. بعضی از بچه ها ممکن است ساعت ها با اسباب بازی های خود و یا همبازی های خود و یا حتی وسایل خانه مشغول شوند و توجهی به اطرافشان نکنند ولی بعضی از بچه ها دوست دارند که بزرگترها در کنارشان باشند. این مشکل می تواند علل مختلفی داشته باشد.

  • خلق و خوی کودک: همانطور که گفته شد برخی از بچه ها در کنار والدین و مراقبان خود احساس امنیت بیشتری می کنند و دور شدن از آن ها این احساس امنیت را می گیرد. بچه هایی که والدین به صورت مستمر در کنار آن ها نبوده و نیازهای آن ها را به طور مداوم در سه سال اول برآورده نمی کرده اند و یا مدتی به علت بیماری یا مسافرت ممکن است از آن ها دور بوده اند، چنین رفتارهایی را بیشتر نشان می دهند. در این گونه موارد سعی کنید با رفتارهایتان به کودک این احساس را القا نمایید که همیشه در کنار آنها هستید و آنها را تنها نمی گذارید. کنار آمدن با این کودکان ممکن است دشوارتر باشد و مدارای بیشتری را بطلبد.
  • نگرانی والدین: گاهی اوقات والدین خود به علت اضطراب فردی، نگران جدا شدن فرزندشان از خود هستند و به مرور این ترس و نگرانی را به صورت ناخودآگاه به فرزندشان منتقل می کنند. اگر این دلیل در مورد شما صادق است بهتر است ابتدا به درمان خود بپردازید.
  • بیماری/خستگی /برگشتن از مسافرت/ تغییرهای ایجاد شده در زندگی روزمره و … هم ممکن است چنین رفتارهایی را تشدید کند. در این صورت بچه ها ممکن است برای کنار آمدن با این شرایط احتیاج به گذشت زمان داشته باشند.
  • تنهایی زیاد: بچه هایی که اغلب اوقات تنهایند و همبازی ندارند بیشتر از بزرگسالان می خواهند که با آنها بازی کنند. برای این بچه ها حضور در مراگز پیش از دبستان یا در کنار همبازی هایی در پارک یا در خانواده می تواند این مشکل را کاهش دهد.
  • گاهی اوقات بچه ها دوست دارند مورد توجه قرار گیرند و از طریق همبازی کردن شما با خودشان می خواهند این توجه را به دست بیاورند.
  • در صورت ادامه رفتار می توانید با یک مشاور کودک تماس بگیرید.
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید